دبیرستان هوشمند غیردولتی پسرانه معراج اندیشه‎ تبریز

---- مدارس هوشمند مجتمع آموزشی معراج اندیشه تبریز ------

----  موسسه علمی آموزشی رزمندگان اسلام سرپرستی استان آذربایجان شرقی ------

گزارش تصویری دیدار اولیاء با اساتید و دبیران دبیرستان دوره دوم معراج اندیشه - 19 آبان ماه 1398

ادامه مطلب...

نظارت بالینی توسط سرگروههای درسی مدیریت خانواده سرکار خانم لایق و معارف سرکار خانم رئوف روز یکشنبه مورخه 98/08/19

برنامه راهنمای دیدار اولیا ی محترم با دبیران گرانقدر روز یکشنبه مورخه 98/08/19

برگزاری جلسه بصیرت افزایی سیاسی

به مناسبت یوم الله 13 آبان ماه، جلسه ای عمومی با موضوع شناخت توانمندی های انقلاب اسلامی در 40 سال گذشته و مقایسه آن با زمان پهلوی و همچنین علل دشمنی های آمریکا با جمهوری اسلامی ایران با حضور استاد بزرگوار دکتر متفکرآزاد از اساتید دانشگاه تبریز برای تمامی دانش آموزان دبیرستان دوره دوم معراج اندیشه برگزار گردید. در ابتدای این جلسه که مدیر محترم مؤسسه رزمندگان اسلام در استان و معاونان محترم ایشان و جمعی از دبیران دبیرستان هم حضور داشتند دانش آموز امیررضا شاپوری به تلاوت آیات 51 تا 56 سوره مائده که به موضوع " وفاداری به ولیّ الهی و نهی از پذیرش ولایت یهود و نصارا " اشاره داشت، پرذاختند.

ادامه مطلب...

سالروز آغاز امامت و ولایت حضرت مهدی عجل الله فرجه

فرا رسیدن سالروز آغاز امامت و ولایت منجی عالم بشریت، حضرت حجت بن الحسن المهدی عجل الله فرجه الشریف تبریک و تهنیت باد.

یابن الحسن

الا قیام قیامت به قامتت مهدی                       حیات عدل محیط زعامتت مهدی

گرفته ملک جهان را کرامتت مهدی                   خجسته باد مقام امامتت مهدی

انتخاب اعضای انجمن اولیاء و مربیان

انتخابات اعضای انجمن اولیاء و مربیان دبیرستان دوره دوم معراج اندیشه با حضور داوطلبان عضویت در این انجمن برگزار شد و با انتخاب اعضاء، آقای سعید حیدری به عنوان رئیس انجمن و آقای یونس مهروالا به عنوان نائب رئیس انجمن برگزیده شدند. بقیه اعضای اصلی انجمن عبارتند از : آقایان علیرضا دامن افشان، محمدرضا تهامی و محمد جاوید.

لازم به ذکر است اعضای علی البدل انجمن هم عبارتند از : آقایان سیاوش نجفی، محمد ملکی و رضا خلیلی

قبل از انتخاب رئیس و نائب رئیس انجمن اولیاء و مربیان، جناب آقای جباری مدیر محترم دبیرستان دوره دوم معراج اندیشه گزارش مفصلی از اقدامات مدیریت و معاونتهای دبیرستان از ابتدای شروع سالتحصیلی حضور اولباء محترم ارائه فرمودند.

تجلیل از دانش آموزان رتبه های استانی قرآن کریم و حافظین جزء سی ام دبیرستان معراج اندیشه

با حضور مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۴ تبریز و رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان از دانش آموزان مقام آور استانی قرآن کریم و حافظین جزء سی ام دبیرستان پسرانه دوره اول معراج اندیشه تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه ۴ تبریز، در این مراسم علیرضا ستاری با بیان اینکه حفظ و عمل به قرآن تنها راه نجات بشریت است اظهارداشت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی زمینه بسیار مناسب قرآنی شدن دانش آموزان در کشور ایران اسلامی فراهم است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۴ تبریز به توطعه های دشمنان و استکبار جهانی اشاره کرد و افزود: پناه بردن به قرآن و آموزه های دینی مکر و دسیسه های طراحی شده دشمن را با شکست مواجه می کند و راه سعادت و خوشبختی را برای ما به ارمغان می آورد.

علیرضا ستاری خطاب به دانش آموزان به فرمایش گوهربار رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و تحصیل، تهذیب و ورزش را سه معقوله مهم در موفقیت دانش آموزان عنوان نمود.

سالروز شهادت امام حسن عسکری علیه السلام

فرا رسیدن سالروز شهادت یازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت اباالمهدی (عج)، حضرت امام حسن عسکری (ع) تسلیت و تعزیت باد.

هوای بام تو داریم ما هوایی ها
خوشا به حال شب و روز سامرایی ها
چه نعمتی است سر سفره ات نمک خوردن
چه افتخار بزرگی است این گدایی ها
خداست بانی این اعتقاد نورانی
خداست بانی این جور آشنایی ها
تو کربلای اسیری و روَضه می خوانند
به یاد غربت تلخ تو کربلایی ها
دوباره حسرت دیدار در دل کعبه است
چقدر کعبه دلش خون شد از جدایی ها
به یاد حضرت فرزندتان هر آدینه
چه حس و حال قشنگی است همصدایی ها

برگزاری مراسم افتتاحیه المپیاد ورزشی مدرسه

افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه ای دبیرستان دوره دوم معراج اندیشه با هدف بالا بردن سطح آمادگی جسمانی دانش آموزان، ایجاد انگیزه و افزایش گرایش دانش آموزان به مدرسه، شادابی و نشاط در میان آنها، افزایش مشارکت پذیری، تقویت هویت ملی و اسلامی، توسعه ورزش همگانی و مشارکت پذیری تمامی دانش آموزان، معلمان و اولیاء در هفته جاری برگزار گردید.

در این برنامه که با مشارکت دانش آموزان انجام شد، پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط دانش آموز امیرحسین همراهی و پخش سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران، جناب آقای جباری مدیر محترم دبیرستان اهداف برگزاری این المپیاد را برای دانش آموزان تشریح کردند و پس از آن سوگندنامه داوران و شرکت کنندگان در المپیاد ورزشی درون مدرسه ای توسط دانش آموزان میلاد هادی و سیدمجتبی رضوی قرائت شد و پس از رژه تیمهای حاضر در این بازیها، دانش آموزان سالار وفائی، حسن علیپور و امیرحسین آسیابان به نمایش حرکات ورزشی پرداختند و مسابقه طناب کشی هم میان 2 گروه از دانش آموزان برگزار شد.

این بازیها با شرکت 11 تیم فوتبال، 2 تیم والیبال، 6 تیم تنیس روی میز و 4 تیم فوتبال دستی از 11 تا 22 آبان ماه برگزار خواهد شد.

ادامه مطلب...

راهپیمایی #یوم_الله_13_آبان ماه 1398

در 13 آبان ماه امسال (1398) همچون سالهای قبل تعدادی از دانش آموزان انقلابی دبیرستان دوره دوم معراج اندیشه در راهپیمایی این روز بزرگ شرکت و استکبار جهانی (آمریکا و ایادی منحوسش) را محکوم کردند.

ادامه مطلب...

یوم الله 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز

یوم الله ۱۳ آبان، سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز گرامی باد.

پدافند غیرعامل

زندگی انسان همواره با وقوع حادثه اجین است، مخاطرات متعدد با منشأ طبیعی یا انسانی به سرعت یک چشم بر هم زدن قادر است زندگی را دگرگون کند و به گونه ‏ای نشانه ‏های حیات را از پهن ه‏ای وسیع بزداید که گویی روزی حتی یک موجود زنده در آن نمی‏ زیست. بر این اساس لزوم رعایت تمهیداتی پیشگیرانه جهت مصون داشتن انسان‏ها از خطرات احتمالی از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

ادامه مطلب...

برگزاری کلاسهای کنکور در ترم پائیز سالتحصیلی 99-1398 آموزشگاه آزاد معراج اندیشه

برگزاری کلاس کنکور درس عربی با تدریس استاد پیرزاده

برگزاری کلاس کنکور درس فیزیک تجربی با تدریس استاد علینواز

برگزاری کلاس کنکور درس حسابان با تدریس استاد علی نژاد

برگزاری مرحله اول آزمونهای پیشرفت تحصیلی پایه دوازدهم متوسطه

اولین مرحله از آزمونهای پیشرفت تحصیلی ویژه دانش آموزان پایه دوازدهم دبیرستان دوره دوم معراج اندیشه در سالتحصیلی 99-1398 در حال برگزاری است.

8 آبان ماه سالروز شهادت نوجوان شهید، محمدحسین فهمیده و روز بسیج دانش آموزی

8 آبان سالروز شهادت، شهید محمدحسین فهمیده، روز نوجوان و بسیج دانش آموزی گرامی باد.

وصیت نامه شهید فهمیده

بسم الله الرحمن الرحیم

مَن طَلَبَنی وَجَدَنی وَ مَن وَجَدَنی عَرَفَنی وَ مَن عَرَفَنی عَشَقَنی وَ مَن عَشَقَنی عَشَقتُهُ وَ مَن عَشَقتُهُ قَتَلتُهُ وَ مَن قَتَلتُهُ فَعَلَیَّ دِیَتُه وَ مَن عَلَیَّّ دِیَتُه وَ اَنَا دِیَتُه؛ هرکس من را طلب می کند می یابد مرا، و کسیکه مرا یافت می شناسد مرا، و کسیکه من را دوست داشت، عاشق من می شود و کسیکه عاشق من می شود، من عاشق او می شوم و کسیکه من عاشق او بشوم، او را می کشم و کسیکه من او را بکشم، خونبهایش بر من واجب است، پس خون بهای او من هستم.هدف من از رفتن به جبهه این است که، اولاً به ندای “هل من ناصر ینصرنی” لبیک گفته باشم و امام عزیز و اسلام را یاری کنم و آن وظیفه ای را که امام عزیزمان بارها در پیامها تکرار کرده، که هرکس که قدرت دارد واجب است که به جبهه برود، و من می روم که تا به پیام امام لبیک گفته باشم.

آرزوی من پیروزی اسلام و ترویج آن در تمام جهان است و امیدوارم که روزی به یاری رزمندگان، تمام ملتهای زیر سلطه آزاد شوند و صدام بداند که اگر هزاران هزار کشور به او کمک کند او نمی تواند در مقابل نیروی اسلام مقاومت کند. من به جبهه می روم و امید آن دارم که پدر و مادرم ناراحت نباشند، حتی اگر شهید شدم، چون من هدف خود را و راه خود را تعیین کرده ام و امیدوارم که پیروز هم بشوم.پدر و مادر مهربان من! از زحمات چندین ساله شما متشکرم. من عاشق خدا و امام زمان گشته ام و این عشق هرگز با هیچ مانعی از قلب من بیرون نمی رود، تا اینکه به معشوق خود یعنی «الله» برسم. و بحق که ما می رویم که این حسین زمان و خمینی بت شکن را یاری کنیم و بحق که خداوند به کسانی که در راه او پیکار می کنند پاداش عظیم می بخشد. من برای خدا از مادیات گذشتم و به معنویات فکر کردم، از مال و اموال و پدر و مادر و برادر و خواهر چشم پوشیدم، فقط برای هدفم یعنی الله ….

مشاهده مطالب قدیمی تر...